5 Jahre Garantie/100'000km Seltenheit als Edition - Preissensation - Anhängerkupplung abnehmbar - Leder/Alcantara Assistenz Paket - Winter Paket - LED Scheinwerfer - Ausstellfenster hinten - Top Ausstattung
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'614 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Cubic capacity | 1'500 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Original Volkswagen Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 149 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 60'290 |
| Price | CHF 38'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.