CH-Fahrzeug / Frisch ab MFK / Frisch ab Service / 7 Plu00e4tzer / AHK /
Autotuning by G. Barone
Bahnhofstrasse 5
Lömmenschwil / SG
Tel: 071 516 11 03
Tel: 079 674 75 17
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'940 kg |
| Kerb weight | 2'193 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1lc751 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km 100% Arbeit, 50% Material Gegen Aufpreis 12Mt./20000km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 113'463 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 91'000 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.