*** UNIKAT / GTR - Nismo Optik / 650 PS / frisch ab MFK ***
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'822 kg |
| Type approval number | 1NA437 |
| Car-Nr. | 1785 |
| Cubic capacity | 3'799 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 79'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 357 kW / 486 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 18.3 / 9.1 / 12.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 298 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 124'200 |
| Price | CHF 89'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.