Automat / Langeversion / 4x4 / Navi / Klima - Ab Service, mit MFK Garantie - Das Nutzfahrzeug-Occasion-Center in Winterthur. Mit Top gepflegten Fahrzeugen.
Wässerwiesen Garage Occasions-Center
Wässerwiesenstrasse 95
Winterthur-Wülflinge / ZH
Tel: 052 511 04 71
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'225 kg |
| Kerb weight | 2'094 kg |
| Trailer load braked | 2'590 kg |
| Car-Nr. | 7139-0 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 59'710 |
| Price | CHF 40'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.