10ans - 100'000 kms Services gratuits //// 10 Jahre - 100'000 Kms Gratis Service
Garage de Nyon A&S Chevalley SA
Route de Saint Cergue 295
Nyon / GE
Tel: 022 531 01 41
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'890 kg |
| Kerb weight | 2'515 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 122184 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Possibilité d'étendre la garantie Mercedes Swiss Intégral à 48 mois / Serv |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 230 kW / 313 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 126 km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 103'530 |
| Price | CHF 85'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.