Pack AMG - Pack d'aide à la conduite - Pack Advanced Plus - Toit ouvrant
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Car-Nr. | 346303389000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 4'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 50'022 |
| Price | CHF 41'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.