Véhicule Suisse - Garantie 12 Mois - Service Gratuit Mercedes Jusqu'à 100'000km
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'561 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1MJ408 |
| Car-Nr. | 106690-LC |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 63'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 48'035 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.