Einzigartiger, 1- Hand RCZ Sonderlackierung und Airbrush. Bei Verkauf frisch ab MFK + Service Finanzierung möglich
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'372 kg |
| Trailer load braked | 500 kg |
| Type approval number | 1PA786 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 83'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.6 / 6.9 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 46'350 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.