**Sehr gepflegtes Fahrzeug Innen wie Aussen, Frisch ab Service und MFK, Neue Winterreifen, Tempomat, Sitzheizung, Schiebedach, Rückfahrkamera, Garantie, uvm**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'429 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 185'670 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 13'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.