Top-Servicegepflegter 1. Hand Wagen ! ! Schöner Zustand ! ! Zuverlässiger Automat mit 4x4 ! !
Auto Fankhauser AG
Gurnigelstrasse 8
Blumenstein / BE
Tel: 033 511 06 33
Tel: 079 656 52 08
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1SC692 |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 / 6.6 / 8.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 194 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 35'050 |
| Price | CHF 9'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.