Fahrassistenz-Paket XL, Tempomat mit ACC Distanzregelung, Spurwechselassistent, Travel-Assist, Vision-Plus Paket, Einparkhilfe vorne und hinten, Heckklappe elektrisch
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'090 kg |
| Kerb weight | 1'717 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Q1 Motor/Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 56 km |
| Battery capacity | 12.8 kWh |
| New price | CHF 51'400 |
| Price | CHF 24'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.