Automat, 598 Länge, Doppelbett, Multimedia
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'000 kg |
| Car-Nr. | 740 |
| Cubic capacity | 2'000 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 49'777 |
Note: actual equipment may differ from that listed.