/ Winter Paket / AMG Line / Anhängerkupplung / 3er- Sitzbank Komfort /
Auto Jäger AG
Hauptstrasse 134
Churwalden / GR
Tel: 081 382 11 06
Tel: 079 425 45 56
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'340 kg |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'724 |
| Price | CHF 78'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.