Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'114 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 015302836010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 101'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.5 / 5.7 / 6 |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 79'207 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.