AB MFK / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Leder / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'973 kg |
| Kerb weight | 1'482 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1SF839 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 307'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 119 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 35'920 |
| Price | CHF 6'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.