Navigation Pro, Panoramadach, AHK-Schwenkbar, DCC, ACC, Alcantara, Matrix-IQ-Light, 20 Alu, Verkehrszeichenerkennung, Keyless, Apple Carplay, Fahrersitz mit Memory, Ambientebeleuchtung, Heckklappe elektr.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'894 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 31'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.