Rückfahrkamera PDC, Leder, Sitzheizung, JBL Soundsystem, Car Play, 17 Zoll Alu, Safari Dachfenster, Heckleiter, AHK fix etc.
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'891 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 28549/166 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Werkgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 9'350 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 183 kW / 249 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 319 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 63'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.