* Prix Neuf CHF 96'900.- * Prix avec Rabais Petite Flotte + Prime de stock de CHF 8'000.- - Leasing 2.9 *
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'128 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 102987 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 96'900 |
| Price | CHF 78'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.