MANUFAKTUR Interieur-Paket / Premium Plus / Fondkomfort-Paket Plus
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Seefeld | Merbag
Färberstrasse 6
Zürich / ZH
Tel: 044 546 62 19
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'120 kg |
| Kerb weight | 2'695 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 0013158390000 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exl. Ablieferungspauschale |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 223'247 |
| Price | CHF 180'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.