Helvetia Tauschwochen Aktion
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'168 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1MK694 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 49 kW / 65 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 20'900 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.