Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Seefeld | Merbag
Färberstrasse 6
Zürich / ZH
Tel: 044 546 62 19
| Body style | convertible |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'245 kg |
| Car-Nr. | 001316535000 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exl. Ablieferungspauschale |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 600 kW / 815 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 14 km |
| New price | CHF 257'297 |
| Price | CHF 257'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.