NEW Clio Hybrid, verfügbar nach Absprache, aktuell 650.- Rabatt bereits abgezogen
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'391 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Renault Werksgarantie bis 72 Monate oder 150000km möglich |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 68 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Battery capacity | 1.4 kWh |
| New price | CHF 32'750 |
| Price | CHF 32'150 |
Note: actual equipment may differ from that listed.