Grimm Centre - Groupe Chevalley
Avenue des Morgines 26
Petit-Lancy / GE
Tel: 022 531 01 35
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'710 kg |
| Kerb weight | 1'412 kg |
| Car-Nr. | 509447 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.