Touring-Garage Brünisholz GmbH
Feldmoos 29
Escholzmatt / LU
Tel: 041 516 50 93
Tel: 079 470 79 90
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'840 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1XP488 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 137'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 / 4.5 / 5.1 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 46'800 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.