*LEASING AB 999.- OHNE ANZAHLUNG*CH-FAHRZEUG*S-LINE*LEDER UND MIKROFASER DINAMICA*MMI PRO*21 ZOLL*ROTE BREMSSÄTTEL*
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'780 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 1-1-ACE |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Herstellergarantie 5 Jahre oder 100'000 Kilometer Gratis Service 10 Jahre |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 102'370 |
| Price | CHF 84'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.