in 24 Std Lieferbar//TOP DEAL//Panorama Glasdach/Div. Fahrassistenten/360Kamera/Head up Display/Apple Car Android inkl/Wlan Hotspot/Cloud Dienst BYD APP inkl.Touchscreen drehbar uns vieles mehr...
CM Automobile AG Zweigniederlassung Kriens/Obernau
Rengglochstrasse 19
Kriens-Obernau / LU
Tel: 041 558 50 60
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km BYD EU Werksgarantie//96 Mte oder 200'000KM Batterie.... |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 238 kW / 323 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.2 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 26 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 70 km |
| Battery capacity | 18.3 kWh |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.