Leasing ab mtl. fr. 598.00/ AMG Line Premium / AMG Aerodynamik/ AMG Night / 19 AMG 5-Doppelspeichen etc
CM Automobile AG Zweigniederlassung Kriens/Obernau
Rengglochstrasse 19
Kriens-Obernau / LU
Tel: 041 558 50 60
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 25/181 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'940 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 82'800 |
| Price | CHF 52'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.