Mit 1 Jahr Garantie - frisch ab Service & MFK.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'305 kg |
| Kerb weight | 940 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FB693 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 54'194 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.3 / 4.8 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 113 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 14'490 |
| Price | CHF 6'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.