CH-Fahrzeug mit Werksgarantie / 7-Sitze / 360-Kamera / AHK 2500 kg / Fahrassistenzpaket Plus / IQ Light / Komfortpaket / Winterpaket / Travel Assist / Proaktives Insassenschutzsystem / Sparpreis-Angebot / NP 66220.- CHF Farbe Platinum Grey Metallic
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'470 kg |
| Kerb weight | 1'962 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km VW Werksgarantie! |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 31'713 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.2 / 7.2 / 8.2 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 67'820 |
| Price | CHF 39'690 |
Note: actual equipment may differ from that listed.