Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'397 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC631 |
| Cubic capacity | 4'999 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 242'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 18.3 / 9.8 / 13.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 322 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.