Carrosserie des Hunaudières Sàrl
Chemin du Coteau 21
Aclens / VD
Tel: 021 691 40 40
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'970 kg |
| Kerb weight | 1'416 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1ve310 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 142'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 5.4 / 6.5 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 30'950 |
| Price | CHF 5'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.