Miltek-Auspuffanlage
Garage M Steiner GmbH
Industriestrasse 9
Oberdiessbach / BE
Tel: 031 771 15 44
Tel: 079 334 50 80
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'700 kg |
| Kerb weight | 1'468 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1HA472 |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 208'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 / 6.1 / 7.3 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'900 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.