Navi - DAB - Alcantara - 17 Alu - Bluetooth - LED - DSG - PDC -
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'710 kg |
| Kerb weight | 1'280 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1VF223 |
| Chassis Number (VIN) | 4818833 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 6 Monate oder 6000 km Garantie kann auf 12 Monate erweitert werden |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 102'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.7 / 5.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.