1. Hand*CH Fahrzeug*Top Zustand*10 Jahre Toyota Werksgarantie*uvm...
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'240 kg |
| Kerb weight | 990 kg |
| Type approval number | 1ta934 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 28'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 53 kW / 72 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 19'200 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.