**Frisch ab MFK**Service gepflegt**
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'698 kg |
| Kerb weight | 1'761 kg |
| Trailer load braked | 1'880 kg |
| Type approval number | 3PA939 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 178'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 94 kW / 128 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.6 / 5.8 / 6.4 |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 37'098 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.