* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LEDER * NAVI * XENON * FRISCH AB MFK *
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'615 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 190'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.8 / 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 57'500 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.