M Sport Pro mit 19 Felge, Adaptives M Fahrwerk, Anhängerkupplung, Panorama Glasdach, Adaptiver LED-Scheinwerfer uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'425 kg |
| Kerb weight | 1'905 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | FW25807 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 288 kW / 392 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Price | CHF 87'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.