Neu MFK, Neu Service, Garantie 12 Monaten,
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'575 kg |
| Kerb weight | 1'169 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1fj687 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 115'050 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.9 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 20'000 |
| Price | CHF 6'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.