Neu AB MFK , Service , CH Fahrzeuge , 24 Monate Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'368 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 75'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 316 kW / 430 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15 / 8.5 / 10.9 |
| CO2 emissions | 253 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 104'150 |
| Price | CHF 34'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.