Kundenauftrag, Besichtigung bitte mit Voranmeldung. Leasing und Finanzierung möglich
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'525 kg |
| Kerb weight | 2'218 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 008604 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50'170 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 95'600 |
| Price | CHF 54'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.