Top-Servicegepflegter 1. Hand Wagen ! 1A-Zustand ! Sparsamer, zuverlässiger 4x4 ! Kamera, Navi, DAB+, USB, BT, Telefon !
Auto Fankhauser AG
Gurnigelstrasse 8
Blumenstein / BE
Tel: 033 511 06 33
Tel: 079 656 52 08
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'405 kg |
| Kerb weight | 1'035 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1SD845 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 56'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.9 / 4.2 / 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| New price | CHF 23'190 |
| Price | CHF 16'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.