Neu ab MFK
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'336 kg |
| Kerb weight | 1'058 kg |
| Type approval number | 1CD722 |
| Chassis Number (VIN) | VF7 JMH FXC 9A1 876 65 |
| Cubic capacity | 1'124 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 166'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 44 kW / 60 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.5 / 4.8 / 5.8 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.