2.99% LEASING-Aktion, Neuer Vollhybrid (BYD-Technik), Vollausstattung, schwarzes Dach, 20" Alurad usw.
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Type approval number | 1KB537 |
| Chassis Number (VIN) | KPTE0A1R3SP123112 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 7 Jahre / 150'000Km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 / 6 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 47'290 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.