Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'635 kg |
| Car-Nr. | 600701 |
| Cubic capacity | 2'981 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 353 kW / 480 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 239 g/km |
| Price | CHF 146'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.