Exemple de prix avec remise, Services gratuits, véhicule Suisse // Preisbeispiel mit Rabatt, Gratis Service
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'290 kg |
| Kerb weight | 2'710 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | VN 8038 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie MSI by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | g |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 106 km |
| New price | CHF 127'800 |
| Price | CHF 108'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.