Unfallfahrzeug, Seitenschaden links/rechts, fahrbar auf Platz
Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 18'000 kg |
| Kerb weight | 8'550 kg |
| Trailer load braked | 40'000 kg |
| Car-Nr. | 15527 |
| Cubic capacity | 15'256 cc |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 30'215 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 471 kW / 640 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6 |
| Price | CHF 74'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.