Vollelektrischer Fisker Ocean Extreme, Preisgarantie, 560PS, 600km Reichweite, 3,2Sek auf 100, Allrad, mit 230V Steckd. Kofferraum, Touchscreen vorne und hinten, Ladekabel Typ2, Leichtmetallräder 22", neustes Softwareupdate,
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'974 kg |
| Kerb weight | 2'561 kg |
| Type approval number | 1FR203 |
| Chassis Number (VIN) | VCF1EBE20GP011478 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 352 kW / 478 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 65'900 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.