* CCS * Ru00fcckfahrkamera * Spurassistent * Tempomat * Navi * PDC vo. * uvm. *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'286 kg |
| Kerb weight | 1'031 kg |
| Type approval number | 1DD423 |
| Car-Nr. | 6895 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km 3 Jahre / 100'000km Garantie; 8 Jahre auf die Batterie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 48 kW / 65 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | a |
| Electric range | 224 km |
| Battery capacity | 26.8 kWh |
| New price | CHF 18'600 |
| Price | CHF 14'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.