Top Zustand sehr gepflegt Frisch ab MFK Frisch ab Service 8-fach bereift CH-Fahrzeug aus 1. Hand
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'115 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BG819 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 74'700 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.