Holzboden, Klima, DAB+ uvm
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'830 kg |
| Kerb weight | 1'937 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 30 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 41'500 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.